Login

OPEN SHOW 2018

Judge - Mrs Wendy Sharman

 

BEST IN SHOW - CH Pepperthyme Golden Noble at Kirkholme

RESERVE BEST IN SHOW - CH Mystarz Lavish Loitsu to Pepperthyme

BEST PUPPY IN SHOW - Starvon Dark Knight at Valltineya

BEST VETERAN IN SHOW - CH Eldhastens Bobbo Viking (IMP SWE) ShCM

 

VETERAN DOG (2:0)  

1st  CH Eldhastens Bobbo Viking (IMP SWE) ShCM

2nd  Starvon Talk of the Town

MINOR PUPPY DOG (0:0)

PUPPY DOG (3:0)

1st  Starvon Dark Knight at Valltineya

2nd  Starvon Double Agent at Kirkholme

3rd  Starvon Cryptic Spyda

JUNIOR DOG (3:0)

1st  Starvon Bring it on

2nd  Valladar Call of Duty

3rd  Mystarz Muzik Mccoy

GRADUATE DOG (1:0)

1st  Galerita Goji Berrie

POST GRAD DOG (2:1)

1st  Eldhastens Fabel Firestorm at Thornevald (IMP SWE)

LIMIT DOG (2:0)

1st  Thorjakker Hundi Homnelvik

2nd  Starvon All About Me

OPEN DOG  (4:0)

1st  CH Pepperthyme Golden Noble at Kirkholme

2nd  CH CH SWED CH FIN Sevdala Billy Busvader at Pepperthyme (IMP SWE)

3rd  CH IR CH Eriksfjord Chilled Bunny for Jarlalfvin

4th Starvon All Eyes on Me at Valltineya

Best Dog - CH Pepperthyme Golden Noble at Kirkholme

Reserve Best Dog - CH Eldhastens Bobbo Viking (IMP SWE) ShCM

Best Puppy Dog - Starvon Dark Knight at Valltineya

Best Veteran Dog - CH Eldhastens Bobbo Viking (IMP SWE) ShCM

 

VETERAN BITCH  (2:0)

1st  NL CH Onderaan De Gele Berg Yira at Pepperthyme (IMP NLD)

2nd  Candace Sea of Dreams at Trykeira

MINOR PUPPY BITCH  (0:0)

PUPPY BITCH  (3:0)

1st Starvon Cudya Shudya Wudya

2nd Starvon Deja Vu

3rd  Starvon Dreams are Maid

JUNIOR BITCH  (0:0)

GRADUATE BITCH  (1:0)

1st Bowkol Am Buachaille

POST GRAD BITCH  (2:0)

1st  Trykeira Daleesha

2nd Katrina Des Fumees Du Nord (IMP BEL)

LIMIT BITCH  (1:0)

1st Starvon Ziva

OPEN BITCH  (5:1)

1st  CH Mystarz Lavish Loitsu to Pepperthyme

2nd  CH Pepperthyme Theodora

3rd  Starvon Yakety Yak

Res  CH Starvon Willamina

Best Bitch - CH Mystarz Lavish Loitsu to Pepperthyme

Reserve Bitch - Trykeira Daleesha

Best Puppy Bitch - Starvon Cudya Shudya Wudya

Best Vetran Bitch - NL CH Onderaan De Gele Berg Yira at Pepperthyme (IMP NLD)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SPECIAL AWARD CLASSES

Judge - Mr Mark Kennell

 

SPECIAL JUNIOR COMBINED  (6:0)

1st  Valladar Call of Duty

2nd  Starvon Bring it on

3rd  Starvon Cryptic Spyda

Res  Starvon Dark Knight at Valltineya

VHC  Starvon Deja Vu

SPECIAL POSTGRAD COMBINED  (3:0)

1st  Katrina Des Fumees Du Nord (IMP BEL)

2nd Bowkol Am Buachaille

SPECIAL OPEN COMBINED  (7:0)

1st  CH IR CH Eriksfjord Chilled Bunny for Jarlalfvin

2nd  Starvon Talk of the Town

3rd  Starvon Yakety Yak

Res  Starvon All Eyes on Me at Valltineya

VHC  CH Starvon Willamina

 

 

 

site map | cookie policy | privacy policy